вівторок, 12 січня 2016 р.

10 цікавих фактів про математику

Математика — точна наука. Її теореми і аксіоми відомі навіть школярам. А ось чи знаєте ви сучасні цікаві факти про математику? Все саме незвичайне і дивовижне про цю науку ви знайдете в даній статті.

Факт 1.Проклята 528-ма цифра!

У 1853 р математик Вільям Шанкс опублікував власні розрахунки числа «пі», які він правиввручну до 707-го десяткового знаку. Минуло 92 роки, і в 1945 р, виявилося, що останні 180 цифр були обчислені неправильно, тобто математик допустив помилку на 528-й цифрі. До речі, на такі математичні розрахунки у вченого пішло 15 років.

Факт 2. Хвороба «дискалькулія»

Тепер низькі оцінки з математики можуть бути пояснені сердитим батькам та наявністю простого захворювання. Слово «дискалькулія» означає труднощі в розумінні прикладів, і вивченні математичної дисципліни.

Факт 3. Астматик!

Існує гарне пояснення, того, що хтось впадає в паніку на іспиті з математики. У англійців слово «математика» — це анаграма до слова «астматик». Нагадаємо, що анаграма — літературний прийом, сенс якого — в перестановці букв слова, що дає в результаті інше слово, наприклад: Mathematics — asthmatic — me asthmatiк ‘.

Факт 4. Занадто дорога помилка ділення на нуль

У 1997 році на одному з військових судів ВМФ США стався збій програми «Smart Ship» в результаті ділення на нуль (точніше, некоректного вводу даних), що вивело з ладу всі прилади на борту військового корабля США —  Йорктаун. Цей випадок на той час затьмарив всі цікаві факти з історії математики.

Факт 5. Ціна питання – мільйон

Один з найцікавіших фактів математики є те, що вона має досі багато невирішених питань. Відомий Математичний інститут пропонує $ 1000000 для тих, хто зможе вирішити будь-яку з цих семи невирішених проблем в математиці:

  • Р порівняно з проблемою НП




Якщо хтось із вас знайде рішення хоча б однієї математичної задачі, то нобелівська премія з математики вам забезпечена!

Факт 6. Рекорд

У 2010 році у Всесвітній День Математика, 1,13 млн. студентів з більш як 235 країн встановили рекорд, відповідаючи правильно на 479,732,613 питань.

Факт 7. Смерть, як математика.

Абрахам де Муавр, англійський математик, в літньому віці виявив дивну властивість свого сну. Як виявилося, з кожним разом тривалість його сну збільшувалася рівно на 15 хвилин. Вчений навіть обчислив день, коли його сон мав тривати 24 години. Йдеться про 27 листопада далекого 1754. Того дня Абрахам де Муавр помер

Факт 8. “Єврейський” плюс

Більшість євреїв уникає символічного для християнства знака хреста. Тому в деяких єврейських школах на уроках математики замість плюса діти пишуть знак, схожий на перевернуту букву «т».

Факт9.666

Якщо порахувати суму всіх чисел, розташованих на рулетці в казино, вийде число «диявола» — 666.

Факт 10. Число 4.

На Тайвані ви можете помітити, що практично ніде не зустрічається число «4». Справа в тому, що на китайській мові чотири звучить як «смерть». У 1995 році в Тайбеї навіть був прийнятий закон, який офіційно дозволив видалити цю цифру. Тому на Тайвані в більшості будівлях немає четвертого поверху.

12 коментарів:

  1. Математика, як наука, мені завжди подобалася. Я дуже люблю спілкуватися з Ігорем Миколайовичем, адже багато дізнаюся нового від нього саме про цю чудову науку. У цій статті наведено цікаві факти які мені дуже сподобалися. І саме Ігор Миколайович підштовхує мене на пізнання нового. Дякуючи йому, хочеться весь час шукати нові факти, цікаві ідеї, словом, бути в постійному творчому пошуку чого невідомого та захоплюючого. Дякую вам.

    ВідповістиВидалити
  2. Бажаю саме вашим учням вирішити будь-яку з цих семи невирішених проблем в математиці.

    ВідповістиВидалити
  3. Тільки спільними зусиллями ми виховаємо ерудованих і творчих учнів.

    ВідповістиВидалити
  4. Завжди знала, що математика важлива наука, але з такою захопливою інформацією стикаюсь вперше. Ігор Миколайович справді вміє зацікавити своїм предметом. Успіхів Вам!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Тому й то математику називають Царицею наук. Дякую за увагу.

      Видалити
  5. Насправді цікаві факти. Дана форма надання інформації викликає інтерес та масу позитивних емоцій у дітей, сприятиме досягненню успіхів у навчанні.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Це одне із завдань вчителя - робити все можливе для досягнення найкращих успіхів у навчанні.

      Видалити
  6. Ніколи не думала, що математика, як наука, може бути такою цікавою. Але, спілкуючись з Ігорем Миколаєвичем, дізнаєшся багато нового і цікавого про математику. Дякую Вам і бажаю творчого натхнення.

    ВідповістиВидалити